Miasteczko gokartowe

Posiadamy największe w Polsce miasteczko gokartowe o powierzchni zabudowy 4800 m². Jednocześnie z atrakcji może korzystać nawet kilkadziesiąt uczestników.

Dotychczas nasze działania szkoleniowe skupiały się na tworzeniu atrakcji o nazwie: Miasteczko rowerowe. Szersze działania polegające na poprawie umiejętności bezpiecznej jazdy realizowaliśmy jako projekt pod tytułem: Akademia rowerowa. W naszej ofercie można też znaleźć typowo rozrywkową atrakcję pod pozycją: Wyścigi gokartów. Z obserwacji atrakcji rozrywkowych podczas imprez plenerowych można wywnioskować, że miasteczko rowerowe staje się powoli passe. Dzieci bawiące się w miasteczku rowerowym zdecydowanie częściej wybierają gokart niż rower jako środek lokomocji. Wynika to z posiadania jednośladu do codziennego użytku w domu. Nie każde dziecko ma własnego gokarta, a jazda mini samochodem jest wyzwaniem i niemałym przeżyciem.

Nasze miasteczko gokartowe
Droga

Jak działamy?

Infrastruktura drogowa dostosowana do potrzeb najmłodszych daje nieograniczone możliwości w budowie i konstruowaniu miasteczka gokartowego. Nasz sprzęt posiada certyfikaty producentów, dlatego jest bezpieczny i przyjazny dla uczestników.

Konfiguracja miasteczka gokartowego jest tworzona w oparciu o intuicyjne i bezpieczne użytkowanie. Dodatkowo zapewniamy dla dzieciaków kaski ochronne. Nasi instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem, służą wsparciem merytorycznym i technicznym. Miasteczko gokartowe pozwala na tworzenie dowolnej sieci dróg i skrzyżowań wykorzystując możliwości dostępnego terenu. Drogi i skrzyżowania budujemy na takich podłożach jak: beton, asfalt, kostka brukowa, a nawet trawa.

Montaż miasteczka gokartowego jest bardzo podobny do instalacji miasteczka rowerowego. Nasi instruktorzy przyjeżdżają na miejsce realizacji usługi około 2 godziny przed jej rozpoczęciem. Następnie po wskazaniu dokładnego miejsca instalacji miasteczka gokartowego, rozpoczyna się montaż dróg i skrzyżowań. Po ułożeniu asfaltowych ścieżek następuje rozstawienie znaków drogowych i sygnalizatorów. Wyznaczone zostaje miejsce startowe i końcowe, w którym parkowane są gokarty tzw. Pit Lane. Demontaż odbywa się w odwrotnej kolejności i zajmuje około 1 godziny. Atrakcja miasteczka gokartowego jest dedykowana dla dzieci do 13 roku życia. Maksymalne obciążenie wagowe największych kartów to 60 kg. Przy pomocy i asekuracji rodziców z atrakcji mogą korzystać nawet niemowlaki.

W skład miasteczka gokartowego wchodzą:

Bezpieczeństwo komunikacyjne jest bardzo ważne w życiu człowieka, dlatego warto zaszczepić je wśród dzieci od najmłodszych lat.

Nasze działania pokazują jak dużo teorii i praktyki mogą przyswoić dzieci poprzez zabawę w sztucznym ruchu drogowym. Często sami rodzice są pod wrażeniem miasteczka gokartowego i miasteczka rowerowego, a szczególnie wpływu na poprawę zachowania dziecka. Sami też byliśmy dziećmi i nastolatkami, dlatego doskonale wiemy jakiej wiedzy i umiejętności brakowało nam w dzieciństwie. Jedną z dziedzin było bezpieczeństwo drogowe, którego uczyliśmy się, podglądając dorosłych, a w późniejszym czasie na kursie prawa jazdy.